21 Червня, 2024
5 причин, не спати на правій стороні, особливо якщо у вас є такі захворювання

5 причин, не спати на правій стороні, особливо якщо у вас є такі захворювання

Більшість з нас сплять близько 8 годин на добу. Це означає, що ми спимо протягом третини нашого життя. Положення, в якому ми спимо, може дуже вплинути на наш відпочинок, а також на наше здоров’я.

Чому не варто спати на правій стороні

Сон дуже важливий для нашого самопочуття, тому, якщо ви схильні погано спати, ви не тільки відчуєте втому, але і все ваше тіло може вийти з рівноваги, що викличе складні проблеми зі здоров’ям.

Після недавнього дослідження, проведеного Журналом Клінічної Гастроентерології, ми також дізналися, що важливий не стільки сон, скільки те, як ми спимо.

Дослідження, зокрема, показує, що наше положення під час сну може зробити істотний вплив на наше здоров’я. І спати на правій стороні не правильна позиція.

1. Шкідливо для серця

Сон на лівій стороні допомагає організму розподіляти кров по організму. Це тому, що артерії знаходяться зліва. Коли ми спимо з правого боку, кров повинна спочатку накачати артерії. Однак, якщо ви спите на лівій стороні, артерії активніше пропускають кров і в результаті покращується кровообіг.

2. Уповільнює травлення

Коли ми спимо на правому боці, шлункові кислоти легше потрапляють в стравохід, який в підсумку викликає печію. Тому, якщо у вас проблеми з травленням, важливо, щоб ви спали на лівій стороні, щоб шлункові кислоти не дратували стінки стравоходу.

3. Уповільнює потік лімфи

Дослідження показує, що сон на лівому боці також краще для активізації лімфатичної системи.

Лімфатична система несе важливі поживні речовини, а також вносить відчутний внесок в очищення організму шляхом позбавлення від непотрібних йому речовин.

4. Не відповідає анатомії

З лівого боку у людини знаходиться і шлунок, і підшлункова залоза, і саме серце. Тому, коли ви спите на правому боці, то органам доводиться працювати старанніше, а якщо на лівому – вони більше відпочивають.

5. Тиск на селезінку

Селезінка також знаходиться на лівій стороні тіла. Робота селезінки полягає в тому, щоб очистити нашу кров. Відходи транспортуються через лімфатичну систему до селезінки, яка може швидше усувати їх. Сон на лівій стороні допомагає селезінці працювати більш ефективно.

За матеріалами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *